כל הצעדים שיש לנקוט כאשר עוברים אירוע אלימות במשפחה

תוכן עניינים

מהי אלימות במשפחה? כיצד ניתן להילחם בה כשהיא מתרחשת? מדוע חשוב להיות מלווים על ידי עורך דין המתמחה בתחום?

מקרי אלימות במשפחה יכולים לטלטל את החיים והם גורמים לשבר גדול באמון המשפחתי ובכל מרקם החיים. יש סוגים שונים של אלימות וניתן גם לנקוט במספר צעדים כדי למנוע את האלימות. מהי אלימות במשפחה וכיצד ניתן להילחם בה? המאמר הזה הוא עבורך.

 

סוגי אלימות במשפחה

יש מספר הגדרות לאלימות במשפחה, וכיוון שמדובר בדרך כלל בפוגע שהוא קרוב משפחה, בית המשפט מתייחס בכובד ראש בתלונות ובקשות שמגיעות לפתחו בנושאים אלו. ישנם אקטים של אלימות פיזית ועליהם יש לדווח ישירות למשטרה שמבצעת לאחר התלונה חקירה מטעמה ובדרך כלל הרחקה של הצד הפוגע למספר ימים או שבועות. מלבד האלימות הפיזית, ישנה אלימות מילולית, אלימות נפשית, אלימות מינית ואלימות כלכלית. לכל סוגי האלימות בית המשפט מתייחס ברצינות שכן כבר הוכח בלא מעט מקרים שתוצאות כל סוגי האלימות יכולות להיות הרסניות. האלימות היא תופעה נפוצה בכל שכבת אוכלוסייה והיא פוגעת בכל בני המשפחה, בבעל, באישה ובילדים. כאשר ישנה אלימות, מומלץ להתייעץ עם עורך דין עבירות אלימות במשפחה לו הידע, הניסיון והאמצעים לסייע בהשגת השקט והביטחון עבור מי שחווה את האלימות.

 

מה ניתן לעשות כאשר יש אלימות במשפחה?

ישנן מספר פעולות מידיות שניתן לבצע כדי להפסיק ולמנוע אלימות במשפחה. צעד ראשון הוא הוצאת צו הגנה מטעם בית המשפט מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה התשנ"א 1991. מטרת החוק היא לספק ביטחון עבור נפגעים והוא מאפשר איסור הטרדה, נשיאת נשק וכניסה למקום בו שוהה נפגע העבירה. כדאי לדעת שבכל מקרה בית המשפט בוחן את המקרה לגופו, כאשר הוא שם לנגד עיניו את חוק כבוד האדם וחירותו למול הזכות של נפגע העבירה למוגנות. יש צורך בליווי משפטי איכותי כדי לאפשר הגנה מקסימלית וכדי להבטיח שהמקרה מוצג היטב למול בית המשפט.

 

מהו צו למניעת הטרדה מאיימת?

חוק מניעת הטרדה מאיימת מאפשר לאנשים שחוו פגיעה לקבל צו למניעת הטרדה מאיימת והוא מתייחס לפעולות רבות המוגדרות כהטרדה מאיימת. במקרים בהם ישנה הטרדה מצד הצד השני, בין אם הוא בן משפחה ובין אם לא, הצו ניתן בגין מקרים רבים של איומים על פגיעה, פגיעה ברכוש, מעקב, הטרדות בטלפון ועוד. מדובר על צו גמיש יותר מצו ההגנה ולכן עורכי דין יכוונו אליו במקרים המתאימים כדי לספק הגנה ללקוחותיהם.

 

כיצד הצווים יסייעו בהגנה?

כאשר מוצא צו הוא מגדיר באופן מדויק את תוכנו. באמצעות הצו ניתן להפסיק הטרדות מכל סוג – בטלפון, במסרונים, ברשתות חברתיות, פגיעה בשם טוב, הרחקה ממקום מגורים או מוסד לימודים ועבודה, ואת הפסקת ההטרדה בכל דרך.

מה יקרה אם הצו יופר על ידי הצד השני? ניתן יהיה לפנות למשטרה ולהתלונן על הפרת הוראה חוקית  המשטרה מצדה מחויבת לעכב את מפר הצו, ואף לעצור אותו ולהגיש נגדו כתב אישום.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

הסכם זכיינות: כך תעשו את זה נכון

הרחבת עסק באמצעות זכיינות יכולה להיות אסטרטגיה יעילה לצמיחה ולחדירה לשוק. אם אתה שוקל לזכיין את העסק שלך בישראל או להפוך לזכיין, חשוב להבין את

מהן זכויותיו וחובותיו של עובד שכיר?

אין זה פשוט להיות עובד במדינת ישראל ויש מערכת מאד מסועפת של חוקים ותקנות שקשורים ליחסים שבין העובדים לבין המעסיקים שלהם. העובד הממוצע לא תמיד

תאונת דרכים? כך תמצאו עורך דין

תאונת דרכים יכולה להיות חוויה טראומטית ומלחיצה עבור המעורבים. בין אם מדובר בכיפוף פגוש קל או בהתנגשות חמורה יותר, חשוב לדעת מה לעשות לאחר תאונה.