כיצד בוחרים עורך דין מומחה למקרקעין

תוכן עניינים

רוצה לרכוש נכס אבל יש לך חשש לעשות טעויות? מתי הוא השלב הנכון להכניס לתמונה עורך דין שמתמחה בתחום המקרקעין? איך בוחרים עורך דין כזה?

עסקאות בתחום המקרקעין הן עסקאות בסכומים גבוהים מאוד, לעיתים קרובות תהיה זו העסקה הגדולה ביותר שאדם יבצע בחייו. מדובר על סכומים גדולים, לעיתים סכומים שיכולים לשנות את חייו של אדם לטובה או לרעה, לכן ישנה חשיבות גדולה במיוחד לשירותיו של עורך הדין המתמחה בתחום. תפקידו של עורך הדין הוא לשמור על האינטרסים שלך בכל אחד משלבי העסקה, תוך הסתכלות על כדאיות העסקה והסכנות הגלומות בה.

 

באילו עסקאות מקרקעין יש צורך בעורך דין?

כל עסקת מקרקעין היא יקרה, כיוון שזהו אחד המוצרים היקרים ביותר בכל ענפי השוק, הישראלי והעולמי. בין אם מדובר על עסקה לרכישת דירה ובין אם לקרקע לבנייה או חנות להשקעה – תמיד כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה למקרקעין.

 

ומה אם מדובר בעסקה פשוטה?

גם כשמדובר בעסקאות שלכאורה נראות פשוטות, הן יכולות לטמון בחובן לא מעט מוקשים שיתגלו בעתיד הרחוק או הקרוב. אותן מוקשים יכולים להוות לאחר מכן מטרד גדול, הפסד כספי ואף לגרום לבעיות רבות. לכן, יהיה זה לא נכון להגדיר עסקאות למורכבות או פשוטות, גם העסקה שנראית הפשוטה ביותר טומנת בחובה כספים רבים שישולמו, את חלקם ניתן יהיה לחסוך, ואם יהיו בעיות לאורך הדרך עורך הדין המומחה בתחום ידע לאתרן ולנטרל אותן.

 

מתי כדאי לשכור את שירותיו ומה בודק עורך הדין לענייני מקרקעין?

מומלץ כבר בשלב החיפושים לשכור את שירותיו של עורך הדין, אך גם אם כבר נמצאים במצב של מציאת נכס אין שלב שהוא מאוחר מידי. עורך הדין יבצע כמה בדיקות קריטיות כבר בשלבים הראשונים: הוא יבחן האם האדם שהציג את עצמו כבעל הנכס הוא אכן בעל הנכס. הוא יבדוק מי רשום בנסח הטאבו, האם יש אזהרות על הנכס, שיעבוד או משכנתא, הוא גם יבחן האם יש בעלי זכויות נוספים. כמו כן, עורך הדין יבחן את תנאי העסקה לעומק, כמו למשל תשלום ראשון עבור כיסוי המשכנתא כדי שניתן יהיה לרכוש את הנכס, גובה תשלומי המיסים עבור הנכס ועוד.

מדובר על נושאים מורכבים מאוד המצריכים ידע וניסיון, ובעיקר היכרות עמוקה עם הוראות החוק ונספחיו. לעורך הדין גם יהיו הקשרים המתאימים לשכירת שירות מקצועי של בעלי מקצוע שונים בהם יש צורך בעת רכישת נכס כגון שמאי מקרקעין.

 

ומה לגבי קניית נכס מקבלן?

כאשר מדובר על רכישת נכס מקבלן, תפקידו של עורך הדין הוא לנהל את הרכישה בצורה אחראית ומדויקת מולו. עורך הדין יבחן לעומק את החוזה, את סעיפיו השונים ויוודא שזכויות הרוכש אינן נפגעות. גם כשמדובר על עסקאות מורכבות יותר כמו לדוגמה בתחומי התחדשות עירונית או ביצוע תמ"א 38 יש צורך בעורך הדין, ויפה שעה אחת קודם לשכירת שירותיו.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הליך גירושין בהסכמה

כל אדם המעוניין להתגרש מבן זוגו, צריך להגיש בקשה לפתיחת תיק גירושין. ישנן מספר אפשרויות לעשות כן וישנם מספר סוגים

מאמרים אחרונים שלנו