ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח חובה

תוכן עניינים

מרבית הביטוחים במדינת ישראל הם אינם ביטוחי חובה. מה שאומר שלכל אחת תהיה את האפשרות לקחת את הסיכון על עצמו. כמובן שמרבית האנשים מעדיפים לעשות ביטוחים, כדי להימנע מכל מיני הוצאות לא צפויות. עם זאת בהקשר של ביטוח חובה לרכב, לא תהיה לכם את היכולת לבחור. ברגע שאתם נוסעים ברכב יהיה עליכם לוודא כי יהיה לו ביטוח חובה בתוקף. הביטוח המקיף הוא ביטוח שאותו תוכלו לעשות רק במידה שאתם מעוניינים בכך. אז מהן ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח חובה? חשוב שתכירו את ההשלכות השונות. כך לא תמצאו את עצמכם עולים על הרכב מבלי שווידאתם כי יש ביטוח חובה בתוקף. 

 

מדוע ישנו ביטוח חובה?

בשונה מביטוחים אחרים שנוגעים אליכם, ביטוח החובה נוגע למשתמשים האחרים בדרך. נהיגה ברכב היא לא פעולה שמסכנת רק אתכם, זוהי פעולה שמסכנת משתמשי דרך אחרים. המשמעות היא שתוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם פוגעים גם באנשים אחרים. הביטוח נועד להבטיח כי במקרה של תאונת דרכים, הנפגעים יוכלו לקבל טיפול רפואי הולם. הם לא אמורים להיות נתונים לבחירות השונות שאותן אתם תצטרכו לעשות. הרי יש כאלה שבשביל לחסוך כמה מאות שקלים בכל חודש ימנעו מלעשות ביטוח מהסוג הזה. זוהי הסיבה שבגללה המחוקק התערב כדי להפוך את הביטוח הזה לביטוח שהוא בגדר חובה.

 

ההשלכה הכלכלית

כאשר מדברים על ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח חובה צריך לחלק אותן לשתיים. ההשלכה הראשונה תהיה השלכה כלכלית, שהיא מן הסתם תהיה על כתפיו של הנהג. אם חלילה תפגעו במשתמשים אחרים בדרך, יהיה עליכם לדאוג לתת להם מענה רפואי הולם. ההוצאות הרפואיות במקרה שבו לא יהיה לכם ביטוח חובה ברכב הן גבוהות. כלומר כל ההוצאה הכספית תהיה מוטלת עליכם, ולא יהיה לכם למי לפנות בנידון. אם יהיה לכם ביטוח חובה, חברת הביטוח היא זאת שנכנסת ביחד אתכם מתחת לאלונקה. לא תמצאו את עצמכם בסיטואציה שבה אתם צריכים להתמודד עם המצב לגמרי לבד. העלויות הכספיות במקרה הזה עשויות להיות גבוהות ממה שאתם מתארים לעצמכם.

 

ההשלכה המשפטית

מכיוון שביטוח חובה הוא ביטוח שנקבע בחוק, ישנה גם השלכה משפטית במקרה של נהיגה ללא ביטוח חובה. מדובר על עבירה כמו כל אחת מעבירות התנועה שאותם נהגים יכולים לעשות. אם נהג נתפס ללא רישיון נהיגה, הוא עלול לקבל קנס ושלילה של הרישיון. מהסיבה הזאת ישנה חשיבות לבחון היטב את העניין הזה. זה שאתם לא יודעים אם לרכב מסוים יש ביטוח בתוקף זה לא אומר שאתם יכולים לנסוע בו. זוהי הבדיקה הראשונה שתצטרכו לעשות אם אתם נוהגים ברכב שהוא לא הרכב שלכם. רק אחרי שווידאתם שיש ביטוח חובה בתוקף, תוכלו לנסוע לכל מקום שאליו תרצו להגיע.  

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

הסכם זכיינות: כך תעשו את זה נכון

הרחבת עסק באמצעות זכיינות יכולה להיות אסטרטגיה יעילה לצמיחה ולחדירה לשוק. אם אתה שוקל לזכיין את העסק שלך בישראל או להפוך לזכיין, חשוב להבין את

מהן זכויותיו וחובותיו של עובד שכיר?

אין זה פשוט להיות עובד במדינת ישראל ויש מערכת מאד מסועפת של חוקים ותקנות שקשורים ליחסים שבין העובדים לבין המעסיקים שלהם. העובד הממוצע לא תמיד

תאונת דרכים? כך תמצאו עורך דין

תאונת דרכים יכולה להיות חוויה טראומטית ומלחיצה עבור המעורבים. בין אם מדובר בכיפוף פגוש קל או בהתנגשות חמורה יותר, חשוב לדעת מה לעשות לאחר תאונה.