אובדן כושר עבודה – כל מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים

אובדן כושר עבודה הינו מצב בו נפגעה הכנסתו של עובד אשר חווה פציעה או מחלה, בין אם בקשר למקום בו הוא מעוסק ובין אם הפגיעה קרתה מחוץ לזמני העבודה. בכדי לקבל את מלוא הזכויות שלכם יש להיוועץ עם עורך דין לאובדן כושר עבודה.

 

מהו אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה הוא מצב בו מבוטח מאבד את יכולתו לעבוד עקב פציעה, מחלה או כל מצב רפואי אחר אשר מונע ממנו להשתכר. על פי חוק כל מעסיק מחויב לבטח את עובדיו בביטוח אליו הוא מפריש מדי חודש סכום מסוים מסך המשכורת למקרה של אובדן כושר עבודה. המטרה סביב ביטוח זה הוא לאפשר לאדם אשר חלה או נפצע לנהל אורח חיים זהה פחות או יותר למה שהוא היה רגיל אליו. קצבת כושר עבודה יכולה להיות זמנית או לצמיתות, זאת בהתאם לחומרת הפציעה/מחלה של המבוטח. כאשר אדם איבד את יכולתו לעבוד לצמיתות אינו רשאי לעבוד בעבודה אחרת כאשר הוא מקבל קצבה.

 

אובדן כושר עבודה מלא וחלקי

קיימים מצבים שונים של אובדן כושר עבודה, האחד הוא אובדן כושר עבודה מלא והאחר הוא אובדן כושר עבודה חלקי. קיימות דרגות אי כושר עבודה, כל מי שיכול לעבוד פחות מ-25% ממה שעבד טרם הפציעה או המחלה יהיה זכאי לקבל פיצוי. מצבים בהם אדם איבד כושר עבודה בתחום אותו למד ועבד בו עד כה הוא אובדן כושר עבודה חלקי, רק כאשר משכורתו נפגעה ונרשמה ירידה ברמת ההכנסות. כחלק מביטוח פנסיה המבוטח יהיה זכאי לקבלת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה. מכיוון שקיימות קרנות שונות יש להכיר את ההבדלים ביניהן ולדעת מהי הזכאות שלכם.

 

סוגי ביטוח אובדן כושר עבודה מול חברות ביטוח:

  1. ביטוח פרטי – ביטוח פרטי מיועדים לשכירים ועצמאיים, הביטוח כולל לרוב מקרי מוות ויש להפריש לחיסכון הפרישה. בביטוח זה ניתן יהיה להוסיף כיסוי בגין אובדן כושר עבודה.
  2. ביטוח מנהלים – ביטוח מנהלים הוא עבור מנהלים ושכירים, הביטוח כולל לרוב קצבת זקנה וגם ביטוח בגין אובדן כושר עבודה. ביטוח מנהלים משולם גם על ידי החברה בו העובד מעוסק וגם באמצעות הפרשה מתוך משכורתו של העובד.
  3. ביטוח קולקטיבי – ביטוח זה מיועד לקבוצות העולות על 100 אנשים, ביטוח זה ברוב המקרים לא כולל חיסכון לגיל פרישה. ביטוח זה מיועד בעיקר לאובדן כושר עבודה ועוד ביטוחים רפואיים כמו ביטוח מחלות קשות, ביטוח סיעודי והוצאות בגין מצבים רפואיים.

 

עורך דין לאובדן כושר עבודה

עורך דין לאובדן כושר עבודה הינו עורך דין המתמחה במיצוי הדין בגין אובדן כושר עבודה בתור שכיר, עצמאי, ביטוח מנהלים, אובדן כושר לעיסוק ספציפי, אובדן כושר עיסוק סביר ועוד מצבים שונים בהם המבוטח נפגע ודורש פיצויים בגין אי כושר השתכרות ופגיעה בהכנסות.

 

 

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החלפת מנהל עיזבון

אנשים יכולים ללכת לעולמם בכל שלב בחיים ולהותיר אחריהם נכסים, כספים וגם חובות. לא תמיד ברור מי הם היורשים של

מאמרים אחרונים שלנו

החלפת מנהל עיזבון

אנשים יכולים ללכת לעולמם בכל שלב בחיים ולהותיר אחריהם נכסים, כספים וגם חובות. לא תמיד ברור מי הם היורשים של אותו אדם, האם הם היורשים

הגשת תביעה קטנה – מה חשוב לדעת?

אם אתם מעוניינים להגיש תביעה קטנה, תוכלו לעשות זאת בצורה הנחשבת ליחסית פשוטה – ולמעשה, רוב הפעולות אותן תדרשו לנקוט יתבצעו דרך ובאמצעות רשת האינטרנט.

ביטול דין פלילי על ידי עורך דין פלילי

אזרחים רבים נקלעים, שלא מרצונם, להליכי אישום פליליים. בין אם מדובר בעבירת תנועה, עבירת אלימות או עבירת בנייה. הרשעה בדין פלילי גוררת אחריה רישום פלילי

נכס מניב בחו"ל לצורך השקעה בטוחה

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות שנמצאות מחוץ לשוק המניות המסורתי. הם נחשבים בדרך כלל למסוכנים יותר, אך הם יכולים גם להציע תשואות גבוהות יותר. תעשיית ההשקעות